• Home
  • Новини
  • 18 листопада Катерина Зарембо промодирувала презентацію дослідження Центру “Нова Європа” “Як сприймають Україну в країнах ЄС?”

18 листопада Катерина Зарембо промодирувала презентацію дослідження Центру “Нова Європа” “Як сприймають Україну в країнах ЄС?”

18 листопада відбулася презентація опитування “Як сприймають Україну в країнах ЄС?”, проведеного Центром “Нова Європа” в Італії, Німеччині, Польщі і Франції. Катерина Зарембо промодерувала презентацію дослідження і дискусію за участі Альони Гетьманчук, директорки Центру “Нова Європа”, Леоніда Літри, старшого аналітика Центру “Нова Європа”, Еміне Джапарової, першої заступниці Міністра закордонних справ України, Етьєна де Понсена, Посла Франції в Україні, Ганни Гопко, голови комітету у закордонних справах ВРУ 8 скликання (2014 – 2019), Василя Мирошниченка, партнера компанії стратегічних комунікацій CFC Big Ideas.

Найцікавіші знахідки опитування:

  • серед італійської громадськості поміж топ-десяти асоціацій з Україною негативна тільки одна (“безробіття”), решта – позитивні або нейтральні. Громадяни Італії разом із громадянами Польщі найбільше підтримують членство України в ЄС (понад 60%), тобто навіть більше, ніж, за деякими опитуваннями, українське суспільство. Виходить, що італійські еліти дещо відстають у ставленні до перспективи членства від італійської громадськості, а Україна тепер отримала новий переконливий аргумент на користь підтримки перспективи членства на переговорах з Римом;
  • італійці більше готові надати Україні перспективу членства, аніж розширювати санкції проти Росії (у питанні щодо підтримки України у боротьбі з російською агресією). Дослідження показало, що Італія аж ніяк не є “антиукраїнською”, а російська пропаганда, яка зображує Україну failed state та лігвом ультраправих, зазнала нищівної поразки;
  • у довгостроковій перспективі переважна більшість (30,5%) поляків бачить відносини з Україною як “із звичайною сусідньою країною” і тільки 21% респондендів бачить Україну членом ЄС або близьким партнером, інтегрованим в економічне і політичне життя ЄС. Щоправда, на інше запитання – чи може Україна стати членом ЄС – майже 70% поляків відповіли ствердно.

Ознайомитися з повним текстом дослідження можна тут.

Відеозапис презентації і обговорення доступний тут.