
22 вересня Катерина Зарембо взяла участь в онлайн-заході “ЄС і людська безпека в країнах Східного партнерства””
22 вересня Катерина Зарембо виступила на онлайн-дискусії “ЄС і людська безпека в країнах Східного партнерства”, організованій спільно Центром “Нова Європа” і Carnegie Europe.
Під час заходу Катерина Зарембо проаналізувала ситуацію в Україні, виступивши із такими головними тезами:
- людська безпека (human security) – це не просто термін зі стратегічних документів та досліджень з міжнародних відносин. Проблеми із забезпеченням такої безпеки є викликом для влади як демократій, так і авторитарних режимів. Те, як радянська влада відреагувала на вибух реактора у Чорнобилі, стало важливим цвяхом у домовині СРСР. Білоруські протести принаймні частково були підігріті тим, яку неякісну політику влада Білорусі провадила щодо пандемії коронавірусу.
- для України 2020 рік – це “гримуча суміш” безпекових викликів: збройна агресія Росія, пандемія, сфальсифіковані вибори та протести у Білорусі, а також виклик цінностям (коли цінність підтримки демократії та забезпечення власної безпеки можуть бути у конфлікті).
- Європейський Союз не сприймається в Україні як безпековий гравець – принаймні у розумінні важкої безпеки (hard security). Але він цілком сприймається як гравець, який сприяє безпеці українських демократичних владних інститутів – українці очікують від ЄС тиску на владу щодо проведення реформ, а результативність такого тиску ілюструє нещодавній кейс із призначенням голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Повний запис дискусії можна подивитися тут.