• Home
  • Новини
  • 24 листопада Катерина Зарембо виступила на дискусії “Бути європейцями – що це означає?”, організованій Асоціацією випускників Коледжу Європи в Україні

24 листопада Катерина Зарембо виступила на дискусії “Бути європейцями – що це означає?”, організованій Асоціацією випускників Коледжу Європи в Україні

24 листопада на запрошення Асоціації випускників Коледжу Європи в Україні та Фонду Конрада Аденауера в Україні Катерина Зарембо взяла участь у дискусії “Бути європейцями – що це означає?”

Під час обговорення Катерина Зарембо презентувала головні знахідки дослідження про європейську ідентичність українського Сходу “Європейський Донбас: як комунікувати євроінтеграцію на Донеччині та Луганщині”.

Рефлексуючи над обговоренням наративів та ідей під час заходу, Катерина Зарембо зауважила: “у мене було приємно-ностальгійне враження, що я перенеслася десь у кінець двотисячних, коли я сама була студенткою європейських студій, під враженням від Помаранчевої революції та big bang розширення, і мені здавалося, що от-от настане й черга України. З того часу дискусії щодо європейської інтеграції ставали для мене дедалі більш політично-технічними, а самі європейські студії, не побоюся цього слова, периферійними. Мої студенти-бакалаври говорять мені, що «втомилися від європоцентричності» у вивченні міжнародних відносин, нові post-grad програми в Україні шукають фокус який завгодно, тільки не європейський, а українська зовнішня політика декларує pivot to Asia. З одного боку, глобалізація української зовнішньої політики та дискурсу – це, безумовно, добра новина, з іншого – маю відчуття, що спеціалізація у європейських студіях стає компетенцією минулого. Що, утім, не змінює того факту, що я залишаюся вірною європейським студіям, як у сенсі політологічних асоціацій та магістерської програми, з якою я афілійована, так і досліджень.”

 

Подивится відеозапис обговорення можна тут.

З текстом дослідження можна ознайомитися тут.