• Home
  • Новини
  • 19 листопада 2022 року Катерина Зарембо взяла участь в конференції “Війна та майбутнє України” в університеті Оксфорд

19 листопада 2022 року Катерина Зарембо взяла участь в конференції “Війна та майбутнє України” в університеті Оксфорд

Коледж Св. Антонія Оксфордського університету організвува дводенну конференцію про війну та майбутнє України, як майданчик для дискусії українських науковиць(-ів) та представниць(-ів) український студій . Конференція проходила 18-19 листопада у офлайн та онлайн форматі.

Від основних рис перебігу російської війни в Україні до української політики після війни та відбудови країни — розмова включила різноманітні погляди на тему від інших  українських науковців, таких як Тамара Марценюк, Володимир Паніотто з Києво-Могилянської академії, Вікторія Середа з Українського Католицького Університету та інші представниці(-ки) українських та іноземних інституцій.

Катерина Зарембо взяла участь у дискусійній панелі «Україна, Європа та майбутнє світового порядку» з доповіддю «ЄС-Україна: переоцінка відносин». Вона оцінила еволюцію нормативної влади ЄС як всередині ЄС, так і за його межами на прикладі України. Катерина наголосила на важливості збереження своєї нормативної сили ЄС та готовності не лише поширювати норми, а й захищати їх — припинити вдавати, що війни немає, а почати нею займатися:

“Західним інтелектуальним колам саме час сформулювати, що саме означає перемога України і поразка Росії. Яким чином зробити так, щоб Росія припинила бути загрозою для демократичного світу? Як притягнути її до відповідальності за скоєні злочини, змусити виплатити репарації та запустити процес покаяння та усвідомлення колективної відповідальності за злочини у російському суспільстві? Конкретні напрацювання щодо втілення російської поразки мають з’являтися вже зараз