• Home
  • Новини
  • Катерина Зарембо видала книгу про український Донбас «Схід українського сонця. Історії Донеччини та Луганщини початку ХХІ століття»

Катерина Зарембо видала книгу про український Донбас «Схід українського сонця. Історії Донеччини та Луганщини початку ХХІ століття»

У грудні 2022 року світ вперше побачила нова книга-дослідження Катерини Зарембо про український Донбас спільно із видавництвом “Човен” та за сприяння Харківського офісу Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Ця книжка – про українські спільноти Донеччини та Луганщини, які діяли від початку 2000-х і до російського вторгнення 2014 року й існування яких російсько-радянський міф про Донбас заперечував. Про культурні простори, студентські середовища, українське село, розмаїті релігії. Про тих, хто хотів жити не в міфологізованому минулому, а у вільній демократичній Україні.

 “Робота над книгою тривала довго – ідея про неї знайшла мене аж у 2016 році. Пишу “знайшла мене”, а не “я знайшла її”, бо щиро вірю, що це так і було. Ідея, як описувала Елізабет Гілберт у книзі про творчість “Велика магія”, обрала мене і терпляче чекала, доки я йшла з основної роботи, народжувала дітей і ривками продовжувала роботу над нею поміж пандемією і великим вторгненням”. 

 

Замовити книгу за можна посиланням

15% із кожної проданої книги передаються на потреби ЗСУ.